Creëer vanuit eigenheid 2025/2026 – blok 4 – les 22

Thema les 22: Maak een bloemhanger met eigen design papier

Inleiding: We hebben in de eerste drie lessen papier designs gemaakt om in de volgende drie lessen te gebruiken voor onze 3D projecten.

Inhoud: We hebben inmiddels genoeg papier gemaakt om mee aan de slag te gaan. In de afgelopen drie lessen hebben we gelaagd werk gecreëerd met de gelliprint, markmaking als rondjes, lijnen, plusjes, kroontjes… en doodles of patroontjes gemaakt met acrylstiften.

Sjoukje heeft een bloem template gemaakt die mee naar huis mag. De twee A5 afdrukken, gemaakt op dezelfde zijde van een A4 papier, zorgen voor extra variatie in kleur en dessin. De afmeting van de pagina’s in het Paperlover boek van Flow Magazine dient als uitgangspunt voor de grootte van de bloemblaadjes.

Stap 1: Je hebt acht A4 formaat gelprint pagina’s nodig. Kies de mooiste uit.
Stap 2: Maak de pagina’s even groot als het papier uit de Flow.
Stap 3: Vouw het in de lengte in drieën en lijm de bovenste flap vast. Gebruik eventueel een mal. Zorg dat de lijm niet aan de binnenzijde van het papier komt, anders kan de bloem niet uitklappen.
Stap 4: Vouw het blad doormidden over de breedte.
Stap 5: Kijk welke zijkanten het meest geschikt zijn voor de voorzijde.
Stap 6: Knip de pagina’s uit volgens het sjabloon, de extra knip komt alleen aan de voorzijde (= mooiste zijkant).
Stap 7: Vouw het blad weer open en trek in het verticale midden vanaf de ronding met een Pritt lijmroller (plakbandroller) een plakstrip tot aan de midden vouw.
Stap 8: Plak beide zijden op elkaar en herhaal dit voor alle blaadjes.
Stap 9: Leg de blaadjes in de volgorde die je wilt. Let op dat de zijkanten met knipje allen aan dezelfde kant zitten. Trek een lijmstrip horizontaal op de rechte onderkant van het blad en een verticale middenlijn er haaks op tot aan de bolle bovenkant. De lijmstrip heeft de vorm van een T. Plak het volgende blaadje erop en herhaal dit tot alle blaadjes aan elkaar vastzitten.
Stap 10: Doe nu hetzelfde met het laatste blad en vouw de bloem voorzichtig open. Zorg dat de delen goed plakken.

Samenvatting: We hebben onze rijk versierde gel prints verwerkt in een mooie papieren bloem. De onderstaande voorbeelden heeft Sjoukje gemaakt met magazines. Een clipje met wat kralen maakt het helemaal af!